Olvasom, hogy megloptak egy felravatalozott kilenc éves kislányt. A koporsóba, a kislány lábához helyezett kedvenc fülbevalóját lopták ki a díszdobozból. Véletlenül -természetesen külső segítséggel- sikerült a rendőrségnek megtalálnia az elkövetőt. A hírek szerint kegyeletsértéssel vádolják. Van néhány dolog, ami nem kerek, ugyanis vagy a cikk írója hibázott (remélem) vagy a rendőrség.
A Btk.-ban a következő áll a kegyeletsértésről:
A 179.§ a rágalmazás, a 180.§ pedig a becsületsértés fogalmát taglalja. Egy fülbevaló ellopása valahogy egyikbe sem illik bele. Sokkal inkább a 316.§ (4). bekezdés 4. pontja, azaz: lopás, amit
temetőben vagy temetkezési emlékhelyen a halott emlékére rendelt vagy holttesten lévő tárgyrakövetik el.
Ennek büntethetősége három évig terjedő szabadságvesztés lehet. Azaz még ha ezzel vádolják sem biztos, hogy rács mögé kerül. Ha a cikkben foglaltak szerint kegyeletsértéssel, akkor max. két évet kaphat, ergo valószínűleg a büntetlen előélet (!) miatt felmentik, esetleg felfüggesztett.
Merthogy a cikkből kiderül, hogy a drága asszony eleddig makulátlan volt. Roppant hihető, hogy egy erkölcsös, ötvenöt éves nő egyszercsak egy hirtelen jött ötlet alapján úgy dönt, hogy meglop egy halott kislányt. Ahogy az is egyértelmű, hogy a mosonmagyaróvári rendőrök személy- és ruhaleírás alapján egyből odatalálnak minden bűntetlen előéletű ember lakásához. Gondolom az unokaöccse is bűntetlen előéletű, ezért ismerhetik ilyen jól a rendőrök a családot.
Két lehetőség van. Vagy a cikk írója tájékozatlan és ő állít olyan dolgokat, amelyek logikátlanok s nem összeilleszthetőek a tényekkel, vagy a rendőrség végzi szokás szerint felületesen a munkáját. Esetleg meg vannak fizetve. Már a "csálád" által, mert hogy az állam részéről nincsenek, az tuti.